Konverzace mezi obyvatelem penzionu pro seniory a náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí

16. 10. 2017 Penzion pro seniory, ul. Ke Koupališti v Mostě

Ing. Josef Neumann

Dobrý sváteční den paní náměstkyně.

Konečně jsem se dočkal toho, že mohu na příslušné místo zaslat svou, dá se říci nespokojenost. Žiji se svou manželkou již 8 roků v penzionu pro seniory, a to velmi spokojeně. Je zde klid, čisto, žádní nepřizpůsobiví občané a přesto se najde většina lidí, kteří si myslí, že jsme na odepsání a litují nás. Co k tomu říci. Má to souvislost s osvětou a neznalostí, co vůbec penzion pro seniory představuje. Je to normální nájemní byt, kde se platí nájemné a za služby, které si nájemník – senior přeje – úklid, vyprání, nákup, odvoz k lékaři apod. Navíc jsou zde pracovnice, říkáme jim sestry, které řeší každodenní problémy, jež se vyskytují. Lidé neznalí si tyto penziony spojují s domovy důchodců, které byly dříve, jako v tomto týdnu odvysílán film Nezralé maliny, kde se právě takový „důchoďák“ objevil. Proto bych rád apeloval na lidi, kteří mají možnost a z titulu své funkce i schopnosti přiblížit život a krásné, skutečně krásné žití v těchto domech. Máme zde svůj nábytek, byt si můžeme vybavit a předělat se souhlasem vedení ke svému žití a svým možnostem. Je zde řada společenských akcí, zájezdů, rekreací a zájmových činností. Takže nikdo není, pokud nechce být, sám. Každý rok je pořádán Den otevřených dveří, kde se mohou zájemci a jejich děti přesvědčit na vlastní oči, jak se věci mají. Znova opakuji, že jsme tu velmi spokojeni, nesmí zde být chována žádná zvířata, takže je tu klídek, žádné štěkání, křik malých dětí a hádek sousedů.

Nevím, co bych ještě dodal. Je třeba soustavné kladné reklamy na tato zařízení jak v televizi, tak i v ostatních sdělovacích prostředcích. Vždyť lidé v důchodovém věku si zde mohou klidně a šťastně žít a jejich rodiny nemusí mít o ně obavy, jako vidíme v TV ze soukromých penzionů.

Díky Městské správě sociálních služeb v Mostě, díky vedení těchto penzionů, díky jejich voleným samosprávám. Díky za šťastný život.

Tak jsem si vylil svoje srdíčko a snad to i Vám pomůže k dalšímu řešení otázek „Co mě štve“.

Zdraví Vás

Ing. Josef Neumann

Gabriela Nekolová, DiS.
náměstkyně ministryně práce sociálních věcí

Dobrý den,

moc děkuji za zprávu. Ani nevíte, jak jste mě potěšil, protože péče o seniory a podpora těchto kvalitních zařízení je pro mě i tuto vládu nesmírně důležitá. Přesné vím, o čem mluvíte, v takovém domě bydlela i má babička.

Sama navštěvuji velmi často domovy a penziony pro seniory. Mám v programu návštěvu i toho Vašeho. Snad mi nevypadnul, když jsem teď ze zdravotních důvodů měnila program, ověřím. Pokud dovolíte, ráda přijedu a veřejně pochvalíme Vás penzion, aby se lidé dozvěděli, jak to je, a nepodléhali dezinformacím.

Ještě jednou děkuji a těším se na viděnou. Hodně zdravíčka Vám i Vaší paní.

Gábina Nekolová

Zdroj: http://msss-most.cz/penzion-pro-seniory/