GABRIELA NEKOLOVÁ NAVŠTÍVILA SPOLEČNOST UPC V MEZIBOŘÍ

19. 9. 2017 V čem je UPC jiné? Společnost umožňuje práci z domova, zkrácené nebo poloviční úvazky a řadu zaměstnaneckých bonusů jako jsou například jazykové kurzy, zaměstnanecké slevy na produkty nebo možnost kariérního růstu. Práci z domova využívá až jedna třetina zaměstnanců.

Navštívili jsme nadnárodní společnost UPC (největšího poskytovatele placených tv služeb a vysokorychlostního internetu), jehož zázemí klientského servisu sídlí právě zde, od roku 2007. Vzhledem k úspěchu a následnému rozšiřování pobočky v Meziboří byl stávající objekt nedostačující, pronajali si tak další budovu, jejíž kapacity umožní vytvoření dalších pracovních míst. Celkem se tak bavíme až o 300 zaměstnancích. S rozšířením pobočky tak vznikají další místa v administrativě, retencích či prodejních profesích. Při náboru nerozhoduje praxe ani vzdělání. Důležitá je alespoň základní znalost práce na počítači, komunikační schopnosti a chuť pracovat v příjemném a přátelském kolektivu.

Výstavbu nové pobočky uvítal i starosta Meziboří Petr Červenka. „Vnímám to jako velkou příležitost a fantastickou událost. Jsem rád, že se nám daří řešit problém zaměstnanosti a přinášíme nová pracovní místa. Zároveň je to pro nás úleva, protože jsme s touto opuštěnou budovou měli velké starosti. Její nynější podoba Meziboří zkrášluje. Myslím si, že to pozitivně ovlivní celkový život ve městě,“ okomentoval.

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje je zřízena jako iniciativní, koordinační a dohodovací subjekt pro jednání s vládou ČR, ministerstvy, ústředními správními úřady a orgány Ústeckého kraje v otázkách hospodářského a sociálního rozvoje Ústeckého kraje. Cílem HSR-ÚK je vyvážený a sociální rozvoj Ústeckého kraje a zvyšování úrovně jeho obyvatel. Všichni členi pracují v HSR-ÚK bez nároku na honorář.